Сайт ЗВР та вчителя біології Гайдучок О.О.

Сквирське НВО "ЗОШ І-ІІІ ст.№5 - ДНЗ"

Головна » Файли » ВИХОВНА РОБОТА » ПОРАДИ УЧИТЕЛЮ

5 ігор проти дитячої агресії в молодшій школі
2018-02-04, 9:50 PM

Вміння виражати емоції так, щоб не шкодити ні собі, ні іншим, формується та розвивається протягом усього життя. Дітям молодшого шкільного віку в цьому можуть допомогти нескладні ігри разом з однолітками. Розповідаємо, як навчити учнів усвідомлювати, розрізняти та поважати свої та чужі емоції.

«Чи ти бачив розгніваного Павлика?»
Тривалість — 10-25 хвилин
Попросіть дітей сісти в коло. Не принципово — на килимок чи на стільці. Одна дитина ходить серед інших та обирає собі напарника. Зупиняється і питає: «Чи ти бачив розгніваного Павлика?»
На це запитання слід завжди відповідати: «Так!» Тоді перша дитина продовжує запитувати: «А що він робив?» А напарник показує, що міг би робити розгніваний Павлик. Це може бути різкий рух чи звук. Усі інші діти повторюють. Після цього міняються ролями та продовжують грати.
Який ефект?
Під час такої гри діти дізнаються та вчаться моделювати свої можливі реакції і дії в тих випадках, коли почуваються роздратованими чи агресивними.
Дехто з дітей може навіть не знати, як можна реагувати. Тоді підкажіть потенційні варіанти: порвати папір на клаптики, покричати в подушку чи рюкзак, сказати «Гррр» та ін.

ІНШІ ВПРАВИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА САЙТІ

Категорія: ПОРАДИ УЧИТЕЛЮ | Додав: ljasandra | Теги: Допомога вчителю, дитяча агресія, Батькам
Переглядів: 199 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar